Pozyskaj raporty o firmach dzięki nowej ofercie D&B Finance Analytics dla małych firm - Sprawdź Teraz

Obszerne dane na temat firm do wykorzystania w Twoim biznesie!

Raporty o firmach zawierają różnorodne informacje o spółkach w Polsce i na całym świecie. Czy wiesz, że możesz korzystać z kompleksowych danych o firmach z niemal każdego kraju na świecie?

Kiedy szukasz partnera w innej części świata, nie musisz tracić czasu na mozolne przeczesywanie rejestrów każdego kraju w poszukiwaniu danych firm. Wszystko, czego potrzebujesz, możesz znaleźć dzięki Dun & Bradstreet.

Istnieją tdwa zakresy raportów dla osób interesujących się polskimi firmami: Mały i Średni. Zastanawiasz się nad zakupem raportu o firmach, ale nie wiesz, jaki rodzaj raportu wybrać?

W tym artykule omawiamy różnice między raportami o firmach, aby pomóc Ci wybrać najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Mały raport o firmie – wszystkie podstawowe informacje na wyciągnięcie ręki

Mały raport o firmie dostarcza wszechstronnych, szczegółowych informacji o podstawach działania firmy. Mały raport o firmie zawiera informacje o osobach odpowiedzialnych w firmie oraz o tym, jak długo pełnią swoje role. Gdy podpisujesz umowę rozpoczynającą relacje z nowym klientem i chcesz mieć pewność, że osoba, z którą się kontaktujesz, naprawdę pełni oficjalną rolę w firmie, ważną rzeczą jest sprawdzenie, kim są osoby piastujące odpowiedzialne stanowiska we wskazanej w firmie.

Uwagi dotyczące płatności i uwagi publiczne mogą dostarczyć informacji, czy firma ma jakieś długi. Uwagi dotyczące płatności są wskaźnikiem trudności finansowych, jednak firma może mieć wcześniejsze problemy finansowe zanim dojdzie do jej sprawozdania finansowego. Takie wczesne trudności nie będą wykazane w Małym raporcie o firmie.

Do jakich celów najlepiej nadaje się Mały raport o firmie? Wybierz Mały raport o firmie, jeśli chcesz mieć pewność co do firmy i osób, z którymi masz do czynienia lub jeśli chcesz udzielić niewielkiego kredytu lub podpisać zwykłą (nie obarczoną dużym ryzykiem) umowę o współpracy. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje o sytuacji finansowej firmy, wybierz Średni lub Duży raport o firmie.

Średni raport o firmie – bardziej kompleksowe dane finansowe

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sytuacji finansowej firmy, rozważ Średni lub Duży raport o firmie.

Średni raport o firmie zawiera te same informacje, co Mały raport o firmie, a także bardziej kompleksowe dane finansowe, z których możesz skorzystać, aby sprawdzić aktualną sytuację finansową, i bilans przychodów danej firmy.

Oprócz uwag dotyczących płatności Średni raport zawiera również dane ratingowe, które pomagają uzyskać bardziej szczegółowy obraz sytuacji finansowej firmy. Dane ratingowe są obliczane za pomocą wzoru matematycznego z użyciem szeregu różnych wskaźników biznesowych. Rating daje pogląd na stan finansów firmy. Średni raport o firmie zawiera też historię ratingów firmy, pozwalając sprawdzić rozwój sytuacji finansowej firmy na przestrzeni lat.

Dane dotyczące limitów kredytowych dostarczają wskaźników pozwalających rozsądnie udzielić firmie pożyczki z uwzględnieniem jej kluczowych wskaźników liczbowych i wielkości. Średni raport o firmie mówi także o zmianach danych kredytowych firmy.

Średni raport o firmie zawiera nie tylko szczegółowe informacje o osobach odpowiedzialnych w firmie, ale także informuje, kim są upoważnieni sygnatariusze spółki. Warto o tym wiedzieć przy podpisywaniu umów – Średni raport o firmie pomaga upewnić się, że osoba podpisująca umowę ma prawo do zawierania umów w imieniu swojej firmy.

Ważne jest, aby wiedzieć o opóźnieniach w płatnościach, jeśli faktury, które będziesz wystawiać, będą dotyczyły dużych kwot. Średni raport o firmie zawiera próbkę doświadczeń kredytodawców w zakresie płatności – tj. szczegółowe informacje o tym, jak szybko firma płaci swoje rachunki i faktury innym firmom.

Do jakich celów najlepiej nadaje się Średni raport o firmie? Wybierz Średni raport o firmie, jeśli chcesz ustalić, że firma istnieje, poznać jej dane finansowe i zobaczyć, kim są upoważnieni sygnatariusze spółki.

W porównaniu do Małych raportów Średnie raporty zapewniają bardziej szczegółowy przegląd firmy. To informacje istotne w sytuacjach takich jak podpisywanie umowy o współpracy czy udzielanie kredytu na większe kwoty.

Kup raport o firmie, którego potrzebujesz, szybko i łatwo. SPRAWDŹ