Pozyskaj raporty o firmach dzięki nowej ofercie D&B Finance Analytics dla małych firm - Sprawdź Teraz

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem swojej firmy na rynek międzynarodowy? Pomożemy Ci w tym!

Działalność zagraniczna dla wielu firm stanowi naturalny sposób na rozwój i ekspansję.

Inne powody internacjonalizacji to między innymi zwiększenie konkurencji na rynku krajowym czy wystąpienie innych zmian w sytuacji firmy. Obecność w wielu krajach pozwala również rozłożyć na kilka rynków ryzyko, na jakie narażona jest firma.

Gdy obsługuje ona klientów w wielu krajach, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że narazi się na problemy w związku ze zmianami występującymi w jednym z tych krajów.

Najczęściej możliwe jest wprowadzenie firmy na rynki zagraniczne wyłącznie z poziomu kraju rodzinnego. Ten model może mieć zastosowanie na przykład w przypadku sprzedawania produktów SaaS (ang. software as a service – oprogramowanie jako usługa), gdzie produkt może zostać zakupiony i być wykorzystywany w dowolnym miejscu na świecie.

Chociaż zakładanie biura za granicą nie jest niezbędne w przypadku międzynarodowej sprzedaży produktów, to do prowadzenia marketingu i budowania marki może się okazać potrzebny partner na miejscu.

Raporty o firmach Dun & Bradstreet umożliwiają znalezienie informacji na temat potencjalnych partnerów z różnych krajów na świecie.

Znalezienie odpowiednich partnerów jest niezwykle ważnym krokiem do sukcesu na arenie międzynarodowej, a do tego konieczne jest zapoznanie się z informacjami na ich temat. Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy sprawdzić, jest wiarygodność partnerów.

Efektowne witryny internetowe i zastosowane chwyty marketingowe mogą robić wrażenie na pierwszy rzut oka, ale czy masz pewność co dzieje się za kulisami potencjalnej firmy partnerskiej?

Wyszukiwanie odpowiednich informacji w rejestrach różnych krajów to trudne i czasochłonne zadanie. Co więcej, nie wszystkie kraje wprowadziły cyfryzację w takim samym stopniu, przez co czasami znalezienie odpowiednich danych może być niemożliwe do wykonania zdalnie. Raporty o firmach zagranicznych Dun & Bradstreet umożliwiają szybkie i łatwe zapoznanie się z informacjami o firmie z dowolnego miejsca na świecie.

Klient sam decyduje o zakresie raportu – od podstawowych danych po informacje o kluczowych danych liczbowych, szybkości opłacania faktur czy zdolności kredytowej. Wyniki te opracowywane są na podstawie uznanego na całym świecie, wiarygodnego wskaźnika Dun & Bradstreet Paydex.

Z wprowadzeniem firmy na rynki zagraniczne zawsze wiąże się ryzyko, lecz mając do dyspozycji odpowiednie dane, można przemienić to ryzyko w nowe możliwości. Informacje uzyskane z Raportów o firmach zagranicznych Dun & Bradstreet mogą pomóc na przykład w określeniu ryzyka kredytowego lub ustaleniu warunków płatności.

Dzięki Raportom o firmach Dun & Bradstreet możesz z łatwością dowiedzieć się więcej o partnerach międzynarodowych. Sprawdź nasza ofertę TUTAJ.